LOGO_ALPRO
Úvod EZS
JABLOTRON
Kamerové
systémy
Digitálne satelity
Ozvučenie E - obchod Kontakt

Ako si chrániť svoje auto?

Jednoznačne najspoľahlivejším spôsobom zabezpečenia vozidla je dodatočne montované elektronické zabezpečenie. Iba kvalitný autoalarm dokáže
dostatočne ochrániť vozidlo samotné, ale aj jeho vnútorné vybavenie. Pritom spoľahlivé zariadenia sú cenovo porovnateľné so zámkom riadiacej páky, ale
poskytnú omnoho širšiu ochranu a zároveň spríjemnia obsluhu (napríklad diaľkovým ovládaním autoalarmu zároveň s centrálnym uzamykaním vozidla, prípadne aj s elektrickým uzatváraním okien).    VIAC...

Poskytujeme kvalitné montáže autoalarmov a príslušenstva JABLOTRON.
autoalarmy, centrálne uzamykania, sťahovanie okien, parkovacie snímače

Autoalarmy
katalog
Dialkové ovládače
katalog
Parkovacie súpravy
letačikca320_200.

CA-320 AKCENT  Autoalarm s plávajúcim kódom

Súprava autoalarmu CA-320 "Akcent" je ďalšou z osvedčenej série vyrábanej firmou JABLOTRON.

Autoalarm je určený na ochranu všetkých vozidiel (s palubným napätím 12V a ukostreným mínusom) proti vykradnutiu alebo odcudzeniu. „Akcent“ sa ľahko ovláda diaľkovým ovládačom (používať možno až 3 ovládače). Prenos inštrukcií z ovládača je chránený tzv. plávajúcim kódom - po každom použití vysielač a prijímač menia svoj kód = ochrana proti kopírovaniu kódu ovládača a funkciou ANTISCAN = ochrana proti pokusom napodobiť kód ovládača.

Plná plášťová ochrana vozidla je zabezpečená spínačmi dverí, kapoty motora, piatych dverí, prípadne veka batožinového priestoru. Priestorovú ochranu interiéru zabezpečuje zabudovaný ultrazvukový detektor s automatikou citlivosti. Aby cestujúci vo vozidle neboli vystavení účinkom ultrazvukovej energie, je detektor pri jazde blokovaný. Systém sa dá zapnúť aj bez priestorovej ochrany interiéru (zviera vo vozidle a pod.).

Súčasťou centrálnej jednotky autoalarmu je aj otrasový detektor. Ten analyzuje mechanické vibrácie a otrasy vozidla. Spôsob reakcie je voliteľný (varovanie alebo poplach). Otrasový detektor je tiež možné celkom vyradiť. 

Autoalarm má zabudovaný detektor poklesu napätia, ktorý spôsobí poplach v prípade zvýšenia odberu prúdu v chránenom vozidle. Detektor sa aktivuje až 10 minút po zapnutí autoalarmu (dobeh ventilátora), automaticky sa zablokuje v prípade použitia varovných smerových svetiel. Aj prúdový detektor je možné celkom vyradiť.

Autoalarm má dvojicu univerzálnych vstupov pre pripojenie prídavných snímačov. Jeden vstup reaguje na spojenie s kostrou, druhý voliteľne na spojenie alebo rozpojenie s kostrou, pričom má nastaviteľný spôsob odozvy (varovanie alebo poplach) a môže byť vypnutý diaľkovým ovládačom.

V stave zapnutej ochrany autoalarm plní funkciu imobilizéra. Tri nezávislé imobilizačné okruhy (každý kontakt max. 15 A) môžu blokovať dôležité funkcie vozidla (štartér, palivové čerpadlo, vstrekovacie čerpadlo a pod.). Systém je chránený proti náhodnej aktivácii počas jazdy. Zapnutie a vypnutie ochrany je potvrdené smerovými svetlami a voliteľne sirénou, stav autoalarmu je potom indikovaný kontrolkou LED. Táto kontrolka má tiež funkciu pamäte poplachu (rozlišuje, ktorý snímač ho spôsobil).

„Akcent“ poskytuje signály pre riadenie centrálneho uzamykania (voliteľná dĺžka impulzov), k dispozícii je aj signál pre ovládanie elektrického zatvárania okien. Systém má dva druhy reakcie na napadnutie vozidla - varovanie = krátke húknutie a krátky signál smerových svetiel (0,5s) a poplach = siréna znie 30 sekúnd, smerové svetlá blikajú 1 minútu. Prebiehajúci poplach možno prerušiť diaľkovým vládačom. „Akcent“ umožňuje pripojenie zariadenia na bezdrôtový prenos poplachu.

V prípade straty diaľkového ovládača je možné systém núdzovo vyradiť skrytým tlačidlom VALET (voliteľná funkcia). Toto tlačidlo sa používa aj pre servisné nastavovanie vlastností systému. Autoalarm je vybavený ďalšími voliteľnými funkciami, ktoré spríjemňujú obsluhu alebo zvyšujú bezpečnosť systému. Medzi tieto funkcie patria autoimo = automatické zapnutie imobilizéra v prípade, že je kľúčik zapaľovania vypnutý dlhšie ako 5 minút, rearm = znovuuzamknutie v prípade, že do 1 minúty po vypnutí autoalarmu do vozidla nenastúpite. Funkcia predlžovača vnútorného osvetlenia zjednodušuje prípravu na jazdu v noci. Diaľkový ovládač umožňuje súčasným stlačením oboch tlačidiel vyvolať poplach "PANIK" (voliteľná funkcia).

Odporúčané doplnky:

Náklonový snímač CA-550
Rozšírujúci modul CR-11
CAN BUS prevodník MCB-01

K autoalarmu možno dokúpiť štvrtlačidlový diaľkový ovládač RC-44 a voľné tlačidlá využiť napr. na ovládanie objektových zabezpečovacích systémov série JA-6x alebo garážových brán pomocou modulov UC-2xx. 


ca02_200.
CA - 02 FOX  Autoalarm ovládaný originálnym diaľkovým ovládačom vozidla

Autoalarm je určený na zabezpečenie vozidiel, ktoré majú vlastné diaľkové ovládanie centrálneho uzamykania.

Reaguje na otvorenie dverí, kapoty, zapnutie spotrebiča a otrasy auta. Reakcia na otrasy môže byť výstražná alebo aj poplachová v dvoch úrovniach citlivosti.

Autoalarm CA-02 Fox umožňuje aj pripojenie prídavných detektorov (náklonový CA-550 alebo ultrazvukový CA-530), prípadne imobilizáciu niektorej z funkcií vozidla.

Pokiaľ auto nemá diaľkové ovládanie, je možné autoalarm CA-02 ovládať aj kľúčom zapaľovania alebo skrytým vypínačom.

Odporúčané doplnky:  

Náklonový snímač CA-550
Mikrovlnný snímač GT-432
CAN BUS prevodník MCB-01

ca1803
CA-1803BT ATHOS - GSM/GPS autoalarm s bluetooth modulom

Autoalarm ma rovnaké vlastnosti ako model CA-1802, má však navyše zabudovaný GPS modul (Global Positioning System). Ten je integrovaný priamo vo vnútri riadiacej jednotky autoalarmu. Modul GPS umožňuje presné sledovanie pohybu vozidla prostredníctvom satelitného systému. Informácie, ktoré sú poskytnuté z GPS, obsahujú údaje o zemepisnej šírke, zemepisnej dĺžke, nadmorskej výške a rýchlosti pohybu. Tieto údaje je možné získať SMS-kou alebo priamo sledovať pohyb vozidla pomocou webovej aplikácie www.GSMLink.sk.

Autoalarm má vnútornú pamäť na niekoľko tisíc polôh. Uložené údaje je potom možné načítať a použiť pre sledovanie prevádzky vozidla (aj niekoľko dní naspäť), prípadne dáta využívať pre knihu jázd.

Sledovanie prevádzky vozidla
Sledovanie pohybu vozidla je dostupné cez bezplatnú webovú stránku www.GSMLink.sk. V autoalarme je možné nastaviť, ako často má pri jazde zapisovať body, ktorými vozidlo prechádza. Tie sa dajú z pamäte načítať s presným časom a informáciou o rýchlosti. Každý zapísaný bod sa dá zobraziť na mape. Po naplnení pamäte sa najstaršie zaznamenané body premazávajú (voliteľná funkcia).

Kniha jázd a monitoring vozidiel
Pre podrobnejšie sledovanie vozidiel je možné použiť službu „Kniha jázd“, ktorá umožňuje z jedného, alebo viacerých firemných vozidiel automaticky sťahovať informácie o jednotlivých jazdách vozidla. Jazdy je možné prostredníctvom webovej stránky so zabezpečeným prístupom zobrazovať v textovej forme alebo aj na mape, kde je zobrazená celá vybraná trasa od štartu do cieľa.     
 
Služba „Kniha jázd“ je platenou, ale cenovo veľmi dostupnou službou, ktorej výstupom je podrobný dátový súbor o prevádzke vozidla slúžiaci aj pre účtovníctvo. Monitoringom firemných vozidiel je možné ročne ušetriť pri jednom vozidle až niekoľko desiatok tisíc korún (eliminovanie čiernych jázd, dodržiavanie harmonogramu...).   

Navigácia a nastavenie
Autoalarm má integrovaný Bluetooth modul, pomocou ktorého sa bezdrôtovo prenášajú informácie o presnej polohe vozidla počas jazdy. Tieto informácie je možné prenášať do vreckového počítača, alebo na mobilný telefón a dokáže vás na základe spolupráce s navigačným softvérom navigovať pri jazde automobilom. Bluetooth technológiou je možné nastavovať aj parametre autoalarmu cez mobilný telefón, prostredníctvom JAVA aplikácie (pripravujeme).

ca1802
CA-1802 ATHOS - GSM autoalarm

GSM autoalarm CA-1802 Athos kombinuje zabezpečenie vozidla, imobilizér a prenos poplachovej informácie na mobilný telefón. Autoalarm je možné ovládať vlastnými diaľkovými ovládačmi (režim RESET1), alebo možno využiť na jeho ovládanie pôvodné diaľkové ovládanie vozidla (režim RESET2). Ovládanie je možné aj z nastavených mobilných telefónov pomocou príkazových SMS správ alebo jednoduchým prezvonením (zdarma).

Autoalarm reaguje na otvorenie dverí, zapnutie kľúča zapaľovania, otvorenie kufra alebo kapoty a na zapnutie spotrebiča vo vozidle (pokles napätia). K autoalarmu je možné priradiť aj bezdrôtové detektory, ktoré môžu chrániť vnútorný priestor vo vozidle alebo jeho okolie (garáž, karavan a podobne).

Pre jednoduchší prístup (napríklad do garáže) možno pri týchto detektoroch nastaviť oneskorenie poplachu. Detektor pri vstupe do garáže odosiela signál autoalarmu. Pokiaľ nie je ochrana vozidla korektne vypnutá, autoalarm spustí poplach. Pri poplachu je aktivovaná siréna, sú odosielané poplachové SMS správy a dôjde aj k výstražnému volaniu na prednastavené telefónne čísla. Texty SMS obsahujú podrobnú informáciu o príčine a type poplachu, dátum a čas.

Pre jednoduchú komunikáciu je možné meniť texty, ktoré autoalarm odosiela. Poplachová SMS potom môže mať podobu napr: Nase Octavia hlasi: otvorenie dveri, poplach, cas: 02:27:50, 10.11.2007.

Imobilizačný obvod alarmu možno prerušiť príkazovou SMS a znemožniť tak použitie vozidla, napríklad pri ukradnutí kľúčov. Autoalarm je možné doplniť o Hands-free súpravu HF-03, ktorá umožňuje komunikáciu s posádkou vozidla prostredníctvom GSM siete. Pomocou HF-03 možno volať až na 4 prednastavené telefónne čísla a prijímať hovory z akéhokoľvek telefónneho čísla. Počas poplachu je možné odpočúvať, čo sa vo vozidle deje. Na požiadavku odošle SMS o momentálnom stave vozidla - uzamknutie, stav kľúča zapaľovania a podobne.

Nastaviť možno aj funkciu automatického odoslania polohy vozidla pri poplachu prostredníctvom GSM operátora. Na príkazovú SMS správu môže odoslať polohu vozidla kedykoľvek.

Pomocou rozširujúceho modulu CR-11 možno autoalarm rozšíriť o možnosť otvárania 5.dverí, zapínania nezávislého kúrenia či zapnutia chladničky vo vozidle pomocou SMS správy.

CA-1802 Athos kontroluje stav akumulátora vozidla a hlási jeho vybitie. Má vlastný záložný zdroj BB-02, ktorý v prípade výpadku hlavného napájania alebo poklesu pod kritickú hodnotu začne zálohovať funkcie GSM autoalarmu (okrem húkania sirény). V prípade pripojenia handsfree HF-03 je zálohovaná aj hlasová komunikácia.

Autoalarm má veľké množstvo voliteľných funkcií, ktoré možno nastavovať pomocou programovacích SMS alebo aj s prístupom cez chránenú webovou stránku www.GSMLink.sk s kódovaným prístupom.

- autoalarm možno ovládať pomocou kľúčenky alebo mobilného telefónu
- v prípade narušenia vozidla sú odoslané SMS správy s podrobnou informáciou až na 4 telefónne čísla, prípadne tieto čísla prezvoní

- autoalarm dokáže nielen pri poplachu zaslať lokalizačnú SMS správu prostredníctvom operátora GSM siete
- autoalarm komunikuje s bezdrôtovými detektormi (pohyb, otvorenie, rozbitie skla)
- pre prehľad o stave alebo nastavení funkcií možno využiť chránený prístup cez internet
- napájanie 12/24V umožňuje použitie aj pri nákladných vozidlách a kamiónoch